OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Novinky » NOVINKA - za studena lisovaný 100% BIO PARA olej

NOVINKA - za studena lisovaný 100% BIO PARA olej (neochucený)

Použití: do salátů, dezertů, na smažení, pečení, na pokožku po koupeli a do vlasů po umytí 

Proč mít BIO PARA olej ve své nabídce

Prémiový olej za bezkonkurenční cenu. Para olej má unikátní lahodnou máslovou vůni a hlubokou měkkou chuť. Paraořechový olej díky svým vysokým nutričním hodnotám nastartuje imunitni systém, má antioxidační účinky a poskytuje tělu energii na každodenní aktivity. je zdrojem řady vitaminů (B1, B2, B3, B5, B6, B9, C a E) a stopových prvků: sodík, hořčík, selen, draslík, vápník, železo, rněc.L fosfor a zinek. je to skvělý dopiněk vegetariánské a veganské stravy. Para ořech je divoce rostoucí plodina, jejíž sběr nezatěžuje životní prostředí.

Složení: 100% za studena lisovaný paraořechový olej.


Zajímavé údaje


Jeden para ořech obsahuje tolik tuku, že po zapálení hoří jako svíčka i sedm minut. Průměrná délka života stromu je 500 let, dožívají se však i tisícovky. Obří stromy para ořechu dorůstají v Amazonském pralese 50-ti metrů a kmeny mají obvod dva metry. Trvá to přes třicet let než strom začne plodit. Plod zraje 14 měsíců. Až 60% para ořechů pochází z Bolívie. Je to divoce rostoucí ořech a jeho využití tedy nemá negativní vliv na Amazonský prales. Mezi prosincem a únorem se sběrači para ořechů brodí divokou džunglí a spadlé plody velké jako lidská hlava sbírají rovnou ze země. Mačetou rozseknou skořápku plodu a vyndají semena ve skořápce. Ta se pak párou prudce zahřejí až skořápka praskne, semeno para ořechu tak zůstává nepoškozené. Dále se para ořech dehydratuje, aby se nezkazil. Lahodný olej se pak za studena lisuje a čerstvě stočený putuje přes Atlantik až do Česka.

Velkoobchodní cena:  

Balení 500 ml ... 212 Kč s DPH (175,15 Kč bez DPH)
Balení 250 ml ... 168 Kč s DPH (139,13 bez DPH)


Blahodárné účinky PARA oleje

PARA olej ve stravě
- do sulátům, dezertů, na smažení i pečeni. Para ořechový olej obsahuje Omega 3 mastné kyseliny (palmitoolejové  a olejové kyseliny), které snižují hladinu LDL (špatný cholesterol) a naopak zvyšuji HOL (dobrý cholesterol) v krvi.

Olej má rekordně nejvyšší obsah selenu, který je nepostradatelný pro výrobu 1 dvou antioxidačnich enzymů: glulathion peroxidázy a thioredoxin reduktázy. `Selen má silné protizánětlivé účinky a neutralizuje volně radikály. Společně s vitaminem E snižuje riziko infarktu myokardu a cévních onemocnění (zabraňují krevním sraženinám), působí příznivě na vývoj plodu u těhotných žen. dále podporuje správný metabolismus hormonů štítně žlázy (trijodthyronin), povzbuzuje mobilitu spermatu. U mužů dále zvyšuje přirozenou hladinu testosteronu a snižuje mužskou neplodnost. Díky vysoké hladině B komplexu ulevuje paraořechový olej nervovým poruchám, jako je podrážděnost, deprese, špatná koncentrace, výpadky paměti, snížená výkonnost. Konzumace paraořechověho oleje se proto také doporučuje při odvykání kouření.

Obsažený methionin působí příznivé na chronická onemocnění a potlačuje příznaky stárnutí. Paraořechový olej s zásluhou obsaženého hořčíku důležitý pro činnost svalů. Zabraňuje hromadění kyseliny mléčné ve svastvu a podporuje vstřebávání proteinů v tělě.

Měď v paraořechovérn oleji je také nepostradatelná pro výrobu kostní a pojivové tkáně a pro zpevnění kostí. Vysoký obsah zinku pomáhá při kožních onemocněních (Acrodermatitis enteropathica).


PARA olej na pleť

- rychle se vstřebává a nezunechavá mastný film

Paraořechový olej bojuje díky velmi vysokému obsahu selenu, vitaminu E a zinku proti akné a zánětům a urychluje obnovu buněk. Díky jedinečnému složení se ztrácejí pigmentové skvrny a nerovnosti pleti, zmírňuje se zarudnutí kůže a vyplavují se toxiny. Para ořechový olej zachovává lalistvost sliznic a kůže, chrání pokožku před rakovinou, hydratuje ji a díky tvorbě kolagenu je to účinný prostředek proti stárnutí. V oleji obsažená měď stimuluje tvorbu melaninu - pigmentu chránícího nás před škodlivým UV zářením, který připraví pleť na snadné opalování.


PARA olej do vlasů
 
- masírovat a opláchnout nebo nanést jž na umyté vlasy

Selen
v paraořechnvém oleji podporuje obnovu růstu vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Obsažené Omega 3 mastné kyseliny stimulují přirozenou tvorbu mazu ve žlázách na temeni hlavy, který vyživuje kořínky vlasů. Pravideným použivánim tak získají vlasy pevnost a přirozený lesk. Amino kyseliny zase podporují prokrvenost pokožky, což je důležité pro výživu vlasů. Díky obsaženému vitaminu E se vlasy nelámou.

PARA olej můžete objednat v balení 250ml a 500ml.

Chraňte před světlem. Uchovávejte při teplotě 15-25°C. Při nižších teplotách se může olej zakalit nebo se vytvoří tukové zhustky, které jsou přirozenou reakcí přírodního oleje. Toto nemá vliv na jvalitu ani datum spotřeby.

Zemědělská produkce: Bolívie

Zastoupeni tuků v PARA oleji:       100 g para ořechů obsahuje:

Kyselina palmitová 
Kyselina palmitoolejová
Kyselina stearová
Kyselina olejová  
Kyselina llnolenová

Nasycené tuky 
Nenasycené tuky 

16.20% 
0.5-1.2% 
9.13% 
36.45% 
33-38%

25%
75% 

  B9
B3 
B5 
B6 
B2 
B1 


Sodík 
Draslík 
Vápník 
Měď 
Železo 
HořčÍk 
Mangan 
Fosfor 
Selen 
Zinek 
22 µg
0,295 mg 
0.134 mg 
0,101 mg 
0,035 mg 
0.617 mg 
0,7 µg
7,87 mg 
2 mg 
597 mg 
160 mg 
1/743 mg 
2,43 mg 
376 mg 
1,223 mg 
725 mg 
1917 µg 
4,06 mg
     

Obsah

kalorická hodnota

Tuky celkově

Nasycené tuky

Omega 9

Omega 6

Cholesterol

Vitamín E

Tiamin

Selen

na 10 g oleje

90 kcal

10 g

1 g

0,6 mg

3,3 mg

0 mg

1 mg

0,8 mg

55 mg

DDD*

5%

18%

4%

-

-

0%

10%

4%

-

* Doporučená denní dávka

Novinky

NOVINKA - za studena lisovaný 100% BIO PARA olej

31. 8. 2017

Novinka v naší nabídce!

Za studena lisovaný Řepkový olej (neochucený)

25. 1. 2017

Novinka v naší nabídce!

Přírodní mýdlo z řepkového oleje s vůní levandule

1. 2. 2016

2 kg MAXIBALENÍ za zvýhodněnou velkoobchodní cenu 690 Kč (včetně DPH)!

Multipack - NOVINKA

9. 7. 2015

Kolekce v praktické dárkové krabičce za akční MOC 218 Kč.

Snášenlivost a účinky

22. 5. 2015

Zevní aplikace přírodního mýdla z řepkového oleje

archív

Naši partneři

Doporučujeme Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová - specialistu na léčbu kožních problémů.